Najnowsze artykuły

LUTEINA I ZEAKSANTYNA

Dlaczego Luteina i Zeaksantyna są niezbędne dla zdrowego widzenia. Dobre odżywianie jest ważne dla utrzymania zdrowych oczu. Naukowcy połączyli dwa...

Czytaj Więcej
Znaczenie badania wzroku
24 lutego 2023
Badania medyczne
4 lutego 2023

Oczy dziecka

Mówi się, że "oczy są oknami do duszy". Jeśli to prawda, patrząc w oczy dziecka, łatwo jest dostrzec piękno i niewinność, które wszyscy z nas chcieliby być bardziej częścią świata, w którym będą żyć.

Słyszałam również, że w tych oczach można odnaleźć cud - ciekawość, która otwiera mózg i serce dziecka na wszystkie radości i potencjały życia.

Myśl o tym, że te oczy mogą być zagrożone przez wypadek lub chorobę jest bolesną rzeczywistością, której my wszyscy w Discovery staramy się zapobiec poprzez nasze najnowocześniejsze badania, dzięki Waszemu nieustającemu wsparciu.

Zbyt często byłem obecny w gabinecie okulistycznym, kiedy troskliwy lekarz jest zmuszony powiedzieć rodzinie, że istnieje poważny problem z widzeniem ich dziecka. Do chorób siatkówki, takich jak jaskra czy retinitis pigmentosa, dołączają choroby rogówki, jak keratoconus. Jeszcze gorzej jest, gdy rodzina musi usłyszeć diagnozę: retinoblastoma - czyli nowotwór oka. W tych osobistych i bolesnych chwilach całe życie rodziny zmienia się na zawsze, a walka ich dziecka ze wzrokiem będzie trwała i trudna.

Sierpień jest miesiącem "Bezpieczeństwa oczu dziecka" i nie mogę sobie wyobrazić nic ważniejszego do ochrony. Oczy dziecka są piękne, pełne niewinności i miłości. Zadbajmy więc o to, by nadal widziały świat pięknym i wyraźnym wzrokiem.

Fundacja Discovery Eye Foundation jest zaangażowana w znalezienie odpowiedzi, które pozwolą zachować wzrok milionów ludzi. Nasze przełomowe badania potrzebują Twojej pomocy, aby móc iść do przodu!

Aby dowiedzieć się, jak możesz pomóc, kliknij tutaj Sposoby pomocy DEF lub kliknij przycisk poniżej, aby przekazać darowiznę online.

Tom Sullivan
Ambasador Wizji DEF, Tom Sullivan
.com

Oczy dziecka