Najnowsze artykuły

Zeaksantyna

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczne święto zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na pozytywne aspekty starzenia się...

Czytaj Więcej

Co badanie wzroku może ujawnić na temat ogólnego stanu zdrowia?

3 czerwca 2019 r. Karoline Gore Choroby oczu, Badania oczu, Zdrowie oczu, Porady dotyczące oczu Brak komentarzy

Co badanie oczu może ujawnić na temat ogólnego stanu zdrowia?

Zdrowie Twoich oczu jest ważnym elementem Twojego ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia; schorzenia takie jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi i niektóre nowotwory mogą być wykryte podczas kompleksowego badania oczu. W wielu przypadkach wczesne wykrycie i interwencja pozwala na najbardziej efektywne leczenie i pomaga zachować wzrok. Badania okulistyczne są kluczowym elementem utrzymania ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia, a koszty nie powinny powstrzymywać Cię od uzyskania potrzebnej opieki. Ubezpieczenie Medicaid może pomóc uczynić opiekę nad wzrokiem bardziej przystępną dla każdego, kto jej potrzebuje. Ludzie w każdym wieku powinni odwiedzać swojego optometrystę w celu zbadania wzroku co roku, lub częściej, w zależności od potrzeb pacjenta. Podczas badania wzroku, Twój okulista wykona test ostrości widzenia oraz oceni anatomię i funkcjonowanie Twoich oczu. Badania te mogą pomóc w wykryciu poważnych schorzeń, a w niektórych przypadkach mogą uratować Ci życie.

Obniżenie ciśnienia krwi w celu ochrony siatkówki

Nieuregulowane wysokie ciśnienie może prowadzić do stanu zwanego retinopatią nadciśnieniową, która występuje, gdy naczynia krwionośne dostarczające krew do siatkówki ulegają uszkodzeniu. Siatkówka jest częścią oka, która przekształca światło w sygnały neuronowe, które są następnie wykorzystywane przez mózg do tworzenia obrazów wizualnych, a kiedy ulegnie uszkodzeniu, może wystąpić niewyraźne lub podwójne widzenie. Lekarz może omówić kroki, jakie można podjąć w celu obniżenia ciśnienia krwi, w tym dietę, ćwiczenia fizyczne i leki. Ważne jest, aby rutynowo kontrolować ciśnienie krwi, jeśli zdiagnozowano u ciebie nadciśnienie. Podjęcie kroków w celu obniżenia ciśnienia krwi może zapobiec dalszym uszkodzeniom oczu i innych narządów.

Zarządzanie cukrzycą i ochrona wzroku

Cukrzyca dotyka ponad 100 milionów ludzi w różnym wieku w Stanach Zjednoczonych i pojawia się, gdy organizm nie jest w stanie regulować poziomu cukru we krwi. Jeśli cukrzyca nie jest leczona, może powodować wiele komplikacji, w tym chorobę oczu zwaną retinopatią cukrzycową. Retinopatia cukrzycowa występuje, gdy naczynia krwionośne w siatkówce ulegają uszkodzeniu w wyniku ciągłych skoków poziomu cukru we krwi. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie cukrzycę typu 1 lub typu 2, ważne jest, aby monitorować poziom cukru we krwi i podejmować kroki w celu utrzymania stabilnego poziomu cukru we krwi poprzez dietę, ćwiczenia i insulinoterapię. Rozszerzone badanie oka umożliwia wyraźne obejrzenie struktur oka dotkniętych tym schorzeniem i zdiagnozowanie retinopatii cukrzycowej w jej najwcześniejszych stadiach. Wczesna diagnoza i leczenie mogą zapobiec postępowi tego schorzenia.

Diagnozowanie i leczenie chorób specyficznych dla oka

Podczas gdy zdrowie oczu może ujawnić tak wiele na temat zdrowia ogólnoustrojowego, ważne jest również zapobieganie i leczenie chorób specyficznych dla oka, które mogą pogorszyć wzrok. Z wiekiem wzrasta ryzyko rozwoju jaskry, zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej. Jeśli jesteś seniorem, wczesne wykrycie i leczenie tych schorzeń może pomóc zachować wzrok. Medicaid nie tylko pokrywa koszty badań okulistycznych dla seniorów, ale także soczewek korekcyjnych i interwencji mających na celu poprawę wzroku w miarę starzenia się.

Okresowe badania oczu są istotnym elementem utrzymania doskonałego ogólnego stanu zdrowia. Doświadczony optometrysta może współpracować z Twoim zespołem medycznym w celu dokładnego zdiagnozowania i leczenia wielu schorzeń. Dzięki profilaktycznemu podejściu do opieki, możesz cieszyć się doskonałym zdrowiem oczu i wzrokiem w każdym wieku.

Zaplanuj wizytę już dziś.