Najnowsze artykuły

Zeaksantyna

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczne święto zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na pozytywne aspekty starzenia się...

Czytaj Więcej

5 wartych polecenia na Pinterest jesiennych przepisów dla zdrowia oczu

 

Wszystko, co wkładamy do naszych ciał, wpływa na nasze układy i funkcje organizmu. Nasze oczy i wzrok nie są wyjątkiem. Tej jesieni wypróbuj te przyjazne dla wzroku przepisy, które smakują równie dobrze, jak wyglądają:

  1. Woda infuzowana (Podzielone przez Wellness Mama)

Utrzymywanie nawodnienia jest ważne z wielu powodów - w tym dla zdrowia oczu. Odwodnienie może prowadzić do suchości i zaczerwienienia oczu, a także do opuchnięcia powiek. Ale sezon wakacyjny może oznaczać inne napoje oprócz wody. Oznacza to, że musisz pić więcej wody, aby zrównoważyć efekty odwodnienia.

Skorzystaj z tych smakowitych przepisów, aby uczynić wodę bardziej interesującą, a jednocześnie ograniczyć wzdęcia. A co najlepsze? Możesz je dostosować do swoich potrzeb i za każdym razem urozmaicać.

  1. Zdrowy mus z dyni (Jak dzieli się Liz's Healthy Table)

Dynia, karotenoid, jest bogata w składniki odżywcze związane z oczami i ogólnym zdrowiem, w tym ze związanym z wiekiem zwyrodnieniem plamki żółtej (AMD) i zaćmą, według Amerykańskiego Stowarzyszenia Optometrycznego. Przynieś to danie na następną świąteczną imprezę jako zdrowy odpust. To dowód na to, że nie trzeba poświęcać smaku dla zdrowia!

  1. Portabellas nadziewane serem i szpinakiem (Jak dzieli się Eating Well)

Szpinak to kolejna odżywcza gwiazda rocka. Te faszerowane pieczarki to świetne przystawki - a do tego są nisko węglowodanowe i pasują do wielu planów dietetycznych.

  1. Kremowa zupa z marchewki i kopru włoskiego (Healthful Pursuit)

Twoja mama miała rację, gdy mówiła, że marchew jest dobra dla wzroku. Ta kremowa zupa rozgrzeje twój brzuch w zimny jesienny wieczór.

  1. Bartlett Pear, Goat Cheese and Honey Pecan Crostini (As shared by Hello Spoonful)

Gruszki i kozi ser sprawiają, że zwykłe danie staje się dekadenckie. Dodatkowo, są one bogate w składniki odżywcze i przeciwutleniacze, co czyni je przyjaznymi dla oczu. Zabierz to danie na rodzinne przyjęcie świąteczne.

Ogólnie rzecz biorąc, nie można się pomylić, jedząc "tęczę". Dieta bogata w owoce i warzywa jest idealna dla ogólnego stanu zdrowia. Więcej na: http://okulary-dla-dzieci.pl