Najnowsze artykuły

Zeaksantyna

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczne święto zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na pozytywne aspekty starzenia się...

Czytaj Więcej

Zaskakujące choroby skóry, które mogą leżeć u podłoża suchego oka

28 czerwca 2019 r. Karoline Gore suche oko, zdrowie oczu Brak komentarzy

Zaskakujące choroby skóry, które mogą leżeć u podłoża suchego oka

Suche oko to dolegliwość, która dotyka miliony Amerykanów. A to właśnie osoby powyżej 50 roku życia najczęściej doświadczają suchego oka, z szacunkową liczbą pięciu milionów walczących z tym schorzeniem. Każda liczba powodów może przyczynić się do Twojego suchego oka, a Twój lekarz Midwest Eye Consultants pomoże Ci określić przyczynę, jak również znaleźć odpowiedni plan leczenia. Ale czy wiesz, że niektóre z najczęstszych przyczyn suchego oka to codzienne choroby skóry?

Trądzik różowaty oczny

16 milionów Amerykanów ma trądzik różowaty, według National Rosacea Society. Spośród tych osób, do 18% doświadcza trądziku różowatego oczu. Trądzik różowaty oczu może powodować suchość oka, ponieważ wywołuje dysfunkcję gruczołów miąższowych. Dzieje się tak, gdy gruczoły produkujące tłustą, nawilżającą substancję są zatkane, co prowadzi do wysychania oczu. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie usuwać zanieczyszczenia z okolic oczu za pomocą zwilżonej chusteczki Q-tip oraz stosować krople do oczu, aby je nawilżać.

Świąd (swędzenie skóry)

Świąd to swędząca choroba skóry, która sprawia, że nieustannie się drapiesz. Kiedy dotrze do twoich oczu, przekonasz się, że podrażnienie, jak również uporczywe pocieranie oczu spowoduje ich wysuszenie. Aby złagodzić ten stan, powinieneś często nawilżać swoją skórę. Pozwoli to utrzymać skórę w dobrym stanie i zapewni, że jest gładka i miękka. Rozważ użycie naturalnych składników, takich jak sok z cytryny i miód, aby wspomóc proces naprawy skóry. W międzyczasie należy regularnie badać oczy u optometrysty, aby zapewnić, że pozostają one zdrowe.

Zapalenie brzegów powiek

Zapalenie brzegów powiek dotyka skóry powiek i zazwyczaj powoduje zaczerwienienie i stan zapalny. Zapalenie brzegów powiek jest zwykle diagnozowane po dokładnym badaniu oczu przy użyciu lupy. Stan ten może powodować obrzęk oka, co z kolei powoduje obrzęk gruczołów ochronnych oka i może wystąpić suchość oka. Objawy Blepharitis można złagodzić poprzez regularne stosowanie ciepłego kompresu i szamponu dla niemowląt w celu usunięcia skorupy i zanieczyszczeń z gruczołów ocznych.

Powszechne choroby skóry, które dotykają miliony osób, mogą być ukrytą przyczyną suchego oka. W związku z tym, jeśli doświadczasz suchości oka, ważne jest, abyś poddał swoje oczy ocenie, abyś mógł je szybko wyleczyć.

Zaplanuj wizytę już dziś.