Najnowsze artykuły

Zeaksantyna

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczne święto zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na pozytywne aspekty starzenia się...

Czytaj Więcej

Przepis na zdrowie dla oczu: Ultimate Black Bean Salsa

 

Czarna fasola jest doskonałym źródłem białka i błonnika i działa jako zdrowa alternatywa dla mięsa w diecie. Składniki odżywcze zawarte w czarnej fasoli utrzymują dobry stan zdrowia i zwalczają choroby przewlekłe, takie jak schorzenia przewodu pokarmowego i cukrzyca. W szczególności osoby cierpiące na cukrzycę korzystają z białka i błonnika zawartego w czarnej fasoli, ponieważ pomaga on regulować proces trawienia pokarmu, w tym rozkład cukrów prostych. Dzięki temu powolnemu procesowi trawienia, poziom cukru we krwi pozostaje bardziej stabilny, co zapobiega niepożądanym skokom lub spadkom cukru. Dzięki utrzymywaniu zdrowego poziomu cukru we krwi, zalecanego przez lekarzy, osoby chore na cukrzycę będą w mniejszym stopniu narażone na ryzyko rozwoju retinopatii cukrzycowej, potencjalnie oślepiającego schorzenia siatkówki oka.

Ten przepis na salsę z czarnej fasoli to zdecydowanie jeden do przypięcia!

Ultimate Black Bean Salsa 2016-08-18 19:36:12 Wypróbuj ten przepis na salsę z czarnej fasoli! Jest ona doskonałym źródłem białka i błonnika. Napisz recenzję Zapisz Przepis Drukuj Składniki

  1. 1 puszka (15 oz) czarnej fasoli, odsączonej i opłukanej
  2. 1 puszka (11 oz) białej kukurydzy, odsączona i opłukana
  3. 1 puszka (10 oz) łagodne pomidory w kostce z zielonymi chili, z sokiem
  4. 2/3 filiżanki czerwona cebula, posiekana
  5. 1/2 łyżeczki soli
  6. 1 łyżeczka kminku
  7. 2/3 filiżanki kolendry, posiekane
  8. 2 dojrzałe awokado, pokrojone w kostkę

Instrukcje

  1. Połączyć wszystkie składniki w dużej misce, dodając awokado na końcu. Delikatnie wymieszać. Podawać z chipsami tortilla.

Uwagi

  1. Wskazówka: Przechowując resztki salsy w szczelnym pojemniku, przyłóż arkusz folii przylegającej ściśle do powierzchni salsy. Awokado brązowieje, gdy jest wystawione na działanie powietrza. więc użycie folii zaciskowej zapobiegnie brązowieniu i sprawi, że Twój przysmak pozostanie świeży przez dłuższy czas!