Najnowsze artykuły

Zeaksantyna

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczne święto zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na pozytywne aspekty starzenia się...

Czytaj Więcej

Bifokale a progresywne: Podstawowy przewodnik

 

Czasami soczewki progresywne i dwuogniskowe są terminami używanymi zamiennie. To zamieszanie wynika z faktu, że obie te soczewki są raczej soczewkami wieloogniskowymi niż jednoogniskowymi. Jedną zauważalną różnicą jest to, że soczewki progresywne nie mają zauważalnej linii na soczewce, podczas gdy dwuogniskowe zazwyczaj ją mają.

Przyjrzyjmy się mechanice działania obu typów soczewek. Jak wspomniano powyżej, soczewki dwuogniskowe składają się z dwóch odrębnych części. Te dwa punkty ogniskowe korygują zarówno krótkowzroczność, jak i dalekowzroczność. Tak więc, w przeciwieństwie do soczewek jednoogniskowych, w których występuje tylko jeden rodzaj korekcji wzroku w każdej soczewce, w soczewkach dwuogniskowych zawsze występują dwa rodzaje korekcji.

A co z soczewkami progresywnymi? Te soczewki mogą być mylone z tradycyjnymi okularami, ponieważ nie mają linii podziału. Zamiast tego mają środkowy obszar, często określany jako część pośrednia. Ten znacznik jest niewidoczny, ale ma kluczowe znaczenie, ponieważ działa jako przejście pomiędzy dwiema sekcjami korygującymi wzrok dla dalekowzroczności i krótkowzroczności.

Która soczewka jest odpowiednia dla Ciebie? Twój lekarz Midwest Eye Consultants może pomóc Ci w podjęciu tej decyzji, ale nie zaszkodzi być świadomym pacjentem. Ogólnie rzecz biorąc, bezliniowe soczewki progresywne są często przepisywane w przypadku schorzeń wzroku związanych z wiekiem. Z wiekiem nasz wzrok może zacząć się pogarszać, co może mieć wpływ na wykonywanie codziennych czynności. Dlatego też osoby po 40 roku życia często doświadczają niewyraźnego widzenia i zaczynają trzymać przedmioty bliżej, aby móc czytać.

Bifokale mogą być rozwiązaniem dla osób, które zmagają się zarówno z krótkowzrocznością, jak i dalekowzrocznością. Jednak niektórzy ludzie uważają, że potrzeba czasu, aby się zaaklimatyzować, ponieważ górne i dolne obszary korekcji wzroku są tak różne. Soczewki progresywne są znane z tego, że oferują płynne przejście pomiędzy tymi dwoma polami, dając oczom bardziej stopniową zmianę podczas dostosowywania się z przechodzenia z bliży do dali.

A więc, co dalej? Twój lekarz Midwest Eye Consultants może zająć się wszelkimi obawami, jakie możesz mieć na temat swojego wzroku. Oferujemy więcej niż tylko badanie wzroku i okulary, zapewniamy Ci indywidualny plan opieki okulistycznej. Korzystając z najnowszych technologii, otrzymujemy pełny obraz Twoich oczu i znajdujemy idealne rozwiązanie dla Twojego wzroku. Doskonałe małżeństwo formy i funkcji, nasza ekscytująca kolekcja okularów zawiera linie oprawek designerskich i ekonomicznych dla całej rodziny.

Więcej na: http://okulary-dla-dzieci.pl