Najnowsze artykuły

Zeaksantyna

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczne święto zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na pozytywne aspekty starzenia się...

Czytaj Więcej

5 prostych porad dotyczących makijażu dla dziewczyn noszących okulary

 

Nie jest tajemnicą, że noszenie okularów może być ekscytującą częścią każdego modnego zestawu. W dzisiejszych czasach jest tak wiele różnych oprawek i kolorów do wyboru, że okulary stają się częścią Twojej garderoby, a nie dodatkiem, który z trudem się do niej dopasowuje.

Celem jest stworzenie spójnego wyglądu, tak aby okulary były przedłużeniem Ciebie. Wybór świetnych oprawek pomaga, ale to jeszcze nie koniec. Dla niektórych kobiet noszenie makijażu w okularach może być wyzwaniem, ale nie musi.

Oto pięć prostych wskazówek dotyczących makijażu, które pomogą Ci stworzyć wymarzony wygląd, w którym okulary zajmą centralne miejsce.

1 - Zetrzyj nadmiar podkładu.

Niewielka ilość podkładu może nie być problemem dla osób nie noszących okularów, ale jeśli nosisz okulary, możesz napotkać problemy na policzkach lub na mostku nosa. Nie chcesz, aby podkład spływał z Twoich okularów, dlatego warto poświęcić trochę uwagi miejscom, w których okulary spoczywają na Twojej twarzy.

Zwilż beauty blender i nałóż podkład na miejsca, na których spoczywają okulary, takie jak szczyty policzków i mostek nosa. Bądź delikatna - nie usuniesz w ten sposób tego, co już nałożyłaś. Usuniesz jedynie nadmiar podkładu, dzięki czemu nie będzie się on przyklejał do okularów, jeśli zdecydujesz się je zdjąć.

2. Nie zestawiaj kolorów z oprawkami.

Nakładanie eyelinera to sztuka. W zależności od tego, jak zdecydujesz się zastosować swój eyeliner, możesz przejść od "dzień wygląd" do dramatycznego "nocny" wygląd w ciągu kilku sekund. Co się dzieje, gdy eyeliner i oprawki kolidują ze sobą? Kiedy decydujesz się na wybór koloru eyelinera, upewnij się, że dopełnia on oprawki, a nie z nimi konkuruje. Tak jak w przypadku każdego makijażu, chcesz, aby to co robisz podkreślało Twój wygląd, a nie sprawiało, że będzie on wyglądał na przypadkowy.

3. Użyj podkładu i sprayu rozświetlającego, aby zmniejszyć czerwone ślady na nosie.

Jeśli po noszeniu okularów na Twoim nosie pojawiają się czerwone plamy, prosty trik może sprawić, że te czerwone plamy staną się przeszłością. Wystarczy odrobina podkładu i podkładu. Po zakończeniu, jeśli chcesz uzyskać dodatkową warstwę ochronną, spray utrwalający (ze szczególnym uwzględnieniem nosa) może pomóc w zapewnieniu, że okulary nie pozostawią śladu, że kiedykolwiek tam były.

4. Wypróbuj zalotkę do rzęs.

Każdy, kto nosi makijaż wie, że dobra lokówka do rzęs jest najważniejsza, jeśli chcesz rzęsy, które wyróżniają się. Nie ma na to dwóch sposobów. To samo odnosi się do dziewczyn, które noszą okulary. W rzeczywistości, może to być nawet ważniejsze. Curling swoje rzęsy przed zastosowaniem tuszu do rzęs, a następnie, okulary, oznacza, że mniejsza szansa na ścieranie połowę tuszu do rzęs właśnie umieścić na. Twoje rzęsy będą wyglądać niesamowicie i nie ma ryzyka, że tusz zetrze się, ponieważ dotyka okularów.

5. Pomyśl o tuszu do rzęs.

Twoje wysiłki podkręcanie rzęs może skończyć się na próżno, jeśli nie przestrzegać tej przydatnej wskazówki tusz do rzęs. Dla pierwszej warstwy, stosuje się go od nasady do końcówki jak zwykle, ale po tym, trzymać się korzeni i trzymać się z dala od końcówek. Ciężkie końcówki sprawią, że Twoje rzęsy będą ocierać się o soczewki, psując efekt.

Nie ma powodu, dla którego nie mogłabyś wyglądać fantastycznie w pełnym makijażu i w okularach. Pamiętaj tylko, aby zastanowić się nad wyglądem, który chcesz uzyskać i sprawić, aby okulary stały się częścią tego procesu. Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących okularów, z których możesz skorzystać, oraz aby zobaczyć naszą szeroką gamę oprawek, sprawdź naszą stronę na Pintereście lub skontaktuj się z nami bezpośrednio w Midwest Eye Consultants już dziś.