Najnowsze artykuły

Zdrowie oczu kobiet

Ponieważ jest to Miesiąc Historii Kobiet, uznaliśmy za stosowne omówić zdrowie oczu kobiet. Wzrok jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu. Utrata...

Czytaj Więcej

Nowe zaangażowanie na rzecz wizji

Poznaj Toma Sullivana - Ambasadora Wizji DEF

Przez ostatnie 40 lat byłem zaangażowany w pracę na rzecz niewidomych dzieci i ich rodzin. Moje zaangażowanie obejmowało całą gamę działań - od bezpośredniego zaangażowania w klasie i doradztwa dla rodziców, po organizację wyścigów na 10 km i turniejów golfowych z udziałem gwiazd, które nosiły moje imię. W tym czasie moja żona i ja zebraliśmy nieco ponad 8 milionów dolarów dzięki hojności tak wielu ludzi. Choć moje zaangażowanie w tę sprawę nie zmieniło się, zdecydowałem się podjąć nowe wyzwanie, które pod każdym względem na nowo rozbudziło moją pasję.

Niedawno zostałem Ambasadorem Wizji w Discovery Eye Foundation (DEF), niezwykłej organizacji finansującej najnowocześniejsze badania, które, jak wierzę, pewnego dnia wyeliminują wiele form ślepoty. Głównym powodem mojego entuzjastycznego zaangażowania jest w dużej mierze fakt, że DEF bezpośrednio finansuje badaczy i unika ograniczeń instytucjonalnych.

W chwili pisania tego bloga, DEF jest zaangażowany w ciągłe wysiłki mające na celu zrozumienie 5 głównych chorób oczu - Retinitis Pigmentosa, zwyrodnienie plamki żółtej, keratokonus, retinopatia cukrzycowa i jaskra. Mogę szczerze powiedzieć, że przełomowe odkrycia są nie tylko na horyzoncie, ale w wielu przypadkach są nieuchronne. W ciągu najbliższych tygodni i miesięcy opowiem wam o wiele więcej, zwłaszcza o naszych indywidualnych projektach badawczych.

Każda pomoc, którą zdecydujecie się Państwo przekazać w imieniu osób zmagających się z utratą wzroku, będzie głęboko doceniona. Liczę na to, że wielu z Was przyłączy się do mojej walki o wzrok. Twoja pomoc może zrobić różnicę! Kliknij tutaj, aby przekazać darowiznę.

Tom Sullivan
Ambasador Widzenia DEF
sullivanvision.com

Nowe zaangażowanie na rzecz widzenia Tagi: zwyrodnienie plamki związane z wiekiem rogówka zdrowie oczu Gavin Herbert Eye Institute jaskra keratokonus słabe widzenie retinitis pigmentosa komórki macierzyste zasoby wzroku