Najnowsze artykuły

Zeaksantyna

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczne święto zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na pozytywne aspekty starzenia się...

Czytaj Więcej

Jak działają soczewki jednoogniskowe?

Soczewki jednoogniskowe w porównaniu z innymi modelami posiadają stosunkowo prostą konstrukcję. Ich moc jest taka sama na całej ich powierzchni. Są one jednak dobrym rozwiązaniem w niektórych przypadkach, takich jak dalekowzroczność oraz krótkowzroczność. Często są przepisywane osobom poniżej 40 roku życia, które potrzebują soczewek do korygowania tylko jednej, konkretnej wady wzroku.Przy odpowiedni dopasowaniu do wady wzroku, soczewki jednooskowe sprawiają, że pacjent bez problemu widzi przedmioty zarówno z bliska, jak i z daleka. W zależności od przeznaczenia, takie soczewki mają nieco odmienną konstrukcję. W przypadku krótkowzroczności stosowane są soczewki o nieco grubszych krawędziach. Soczewki do korygowania dalekowzroczności są grubsze raczej na środku swojej powierzchni. Soczewki Essilor to doskonała propozycja dla każdego, bez względu na to, z jaką dokładnie wadą wzroku ktoś się zmaga.Życie we współczesnym świecie niesie ze sobą wiele wygody, ale również stwarza liczne zagrożenia. Niebezpieczeństwa te dotyczą również zdrowia naszych oczu. Ciągły pośpiech, niezdrowe jedzenie i przede wszystkim regularne korzystanie z urządzeń elektronicznych - wszystkie te rzeczy sprawiają, że coraz więcej ludzi cierpi dziś na wady wzroku. Firma Essilor posiada w swojej ofercie soczewki jednoogniskowe Eyezen, które skutecznie radzą sobie ze wszystkimi szkodliwymi czynnikami, obecnymi w naszym życiu codziennym.Soczewki Eyezen to nie tylko skuteczna korekcja wad wzroku. To również ochrona przed wszystkimi czynnikami, które są wszechobecne we współczesnym świecie i które mogą być bardzo groźne dla naszych oczu.

Soczewki jednoogniskowe a progresywne

Soczewki jednoogniskowe pozwalają na leczenie tylko jeden wady wzroku. Może to być albo krótkowzroczność, albo dalekowzroczność. Z tego powodu bardzo istotne jest ich odpowiednie dopasowanie do potrzeb pacjenta oraz do problemów z jakimi się zmaga.Istnieją jednak przypadki, w których osoba cierpi na obydwa zaburzenia prawidłowego widzenia. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem są soczewki progresywne. W zależności od kąta patrzenia, pozwalają one na dokładne widzenie przedmiotów zarówno z bliska, jak i z daleka.

okulary do czytania

Cena soczewek jednoogniskowych

Na soczewkach nigdy nie należy oszczędzać. Od ich jakości i dobrego wykonania zależy nie tylko nasz codzienny komfort, ale również zdrowie. Z tego powodu warto zawsze decydować się na najlepsze możliwe rozwiązania. Oczywiście, wybór na rynku jest obecnie bardzo szeroki. Praktycznie zawsze można znaleźć nieco tańsze i równie dobre zamienniki. Dobrze jest poprosić o poradę lekarza.W miarę możliwości warto zainwestować w modele posiadające dodatkowe wzmocnienia. Nie tylko poprawia to codzienny komfort widzenia, ale również chroni soczewki przed zabrudzeniami i potencjalnymi uszkodzeniami.

Okulary do czytania a soczewki jednoogniskowe

Standardowe okulary przeznaczone do czytania są właśnie soczewkami jednoogniskowymi. Optyk powinien dopasować okulary w taki sposób, aby spełniały one potrzeby danego pacjenta i korygowały dokładnie tę wadę wzroku, z jaką osoba taka się zmaga. Na rynku istnieją jednak inne, znacznie bardziej praktyczne rozwiązania. W przypadku standardowych okularów do czytania konieczne jest patrzenie pod odpowiednim kątem, aby soczewka złapała właściwą ostrość. Dostępne są jednak ulepszone wersje takich okularów, które zapewniają maksymalny komfort i wysoką ostrość w każdym położeniu. Jeśli tylko jest to możliwe, warto zdecydować się na coś takiego. Dzięki takim okularom czytanie staje się o wiele przyjemniejsze.