Najnowsze artykuły

Zeaksantyna

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczne święto zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na pozytywne aspekty starzenia się...

Czytaj Więcej

3 sposoby na poprawę zdrowia oczu

Styczeń 3, 2019 Leslie Frantz Badania oczu, Zdrowie oczu, Porady dotyczące oczu Brak komentarzy

3 sposoby na poprawę zdrowia oczu

Starzenie się i styl życia wpływają na oczy tak samo, jak na resztę ciała. Nie oznacza to jednak, że nie możesz być proaktywny w ochronie swojego wzroku. Te 3 wskazówki są łatwe do wdrożenia i nie wymagają dużych nakładów czasu ani pieniędzy:

  1. Regularnie badaj wzrok.

Jak to się mówi, uncja zapobiegania jest warta funta kłaków. Nawet jeśli nie masz zdiagnozowanych problemów z oczami, zalecane jest regularne wykonywanie kompleksowych badań wzroku. W ten sposób Twój optometrysta będzie mógł wcześnie wykryć wszelkie problemy i opracować plan zapobiegania dalszym szkodom.

  1. Przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem.

Przewlekłe, zwłaszcza niekontrolowane, problemy zdrowotne mogą zaszkodzić Twojemu wzrokowi. Na przykład, choroby takie jak cukrzyca i nadciśnienie sprawiają, że jesteś bardziej podatny na choroby siatkówki. Palenie jest kolejnym złym nawykiem, który może powodować przedwczesne zwyrodnienie.

Przestrzeganie zaleceń dotyczących przyjmowania leków i stylu życia pomoże Ci utrzymać ogólny stan zdrowia, a Twoje oczy będą Ci wdzięczne. To samo dotyczy odżywiania. Dąż do spożywania pokarmów o niskiej zawartości tłuszczu i sodu, chudego białka oraz dużej ilości świeżych warzyw, owoców i pełnoziarnistych produktów zbożowych. Im większa różnorodność kolorystyczna w diecie, tym więcej składników odżywczych otrzymujesz.

  1. Stosuj ochronę oczu.

Akcesoria mogą oferować zarówno formę, jak i funkcję. W bardziej słonecznym klimacie szczególnie ważne jest stosowanie odpowiedniej ochrony oczu. Wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne filtrują promienie ultrafioletowe (UV). Promienie UV zwiększają ryzyko powstania zaćmy i raka powiek. Upewnij się, że szukasz symbolu oznaczającego ochronę przed promieniowaniem UV. Nie wszystkie okulary przeciwsłoneczne są jednakowe.

Osoby aktywne powinny również pomyśleć o okularach ochronnych podczas wykonywania prac i projektów wokół domu. Łatwo jest zadrapać rogówkę podczas prac w ogrodzie, na zewnątrz lub podczas wiercenia. Okulary ochronne mogą zapobiec wszystkim tym urazom.

Pamiętaj, jesteśmy tu po to, aby pomóc Ci dowiedzieć się, jak chronić swoje oczy, a jednocześnie wyglądać i czuć się jak najlepiej. Jeżeli masz jakiekolwiek obawy związane z Twoim wzrokiem, umów się na wizytę raczej wcześniej niż później. Twój lekarz Midwest Eye Consultants może odpowiedzieć na wszelkie Twoje wątpliwości dotyczące profilaktyki i leczenia.