Najnowsze artykuły

LUTEINA I ZEAKSANTYNA

Dlaczego Luteina i Zeaksantyna są niezbędne dla zdrowego widzenia. Dobre odżywianie jest ważne dla utrzymania zdrowych oczu. Naukowcy połączyli dwa...

Czytaj Więcej
Znaczenie badania wzroku
24 lutego 2023
Badania medyczne
4 lutego 2023

Badania nad oczami

Potrzeba finansowania badań medycznych

Około 1,75 miliona mieszkańców USA cierpi obecnie na zaawansowane zwyrodnienie plamki związane z wiekiem i związaną z nim utratę wzroku, przy czym oczekuje się, że do roku 2020 liczba ta wzrośnie do prawie 3 milionów.

Około 8,4 miliona osób na całym świecie jest niewidomych z powodu jaskry pierwotnej z otwartym kątem, przy czym oczekuje się, że do roku 2020 liczba ta wzrośnie do prawie 11 milionów.

Około 22 milionów Amerykanów ma zaćmę wpływającą na ich wzrok, przy czym oczekuje się, że do roku 2020 liczba ta wzrośnie do ponad 30 milionów.

Wpływ ekonomiczny tego wzrostu liczby osób z utratą wzroku będzie ogromny. Jednak już teraz naukowcy pracują nad sposobami leczenia i ostatecznego wyleczenia wielu chorób oczu. Jedynym problemem jest finansowanie niezbędne do wspierania tych ratujących wzrok badań. Oto spojrzenie na spadek finansowania badań medycznych w USA i co możesz zrobić, aby pomóc.

3/17/15


Susan DeRemer, CFRE
Wiceprezes ds. rozwoju
Discovery Eye Foundation