Najnowsze artykuły

Zeaksantyna

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczne święto zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na pozytywne aspekty starzenia się...

Czytaj Więcej

Cyfrowe zmęczenie oczu: Współczesny problem (i jak mu zapobiegać)

 

Czy możesz sobie wyobrazić życie przed laptopami i smartfonami? Nasze społeczeństwo jest silnie uzależnione od urządzeń zarówno w pracy, jak i w zabawie. Pomijając wygodę, musimy przyjrzeć się potencjalnym szkodom dla naszych ciał.

Oprócz bólu szyi, godziny spędzone przed urządzeniem mogą również zaszkodzić naszemu wzrokowi w perspektywie krótko- i długoterminowej. Dolegliwość ta jest dziś tak powszechna, że mamy na nią specjalną nazwę - cyfrowe przemęczenie oczu. Każdy, kto korzysta z urządzeń elektronicznych, jest narażony na ryzyko, jeśli nie podejmie środków mających na celu ochronę swojego wzroku.

Dlaczego więc urządzenia mają taki wpływ? Być może słyszałeś już o niebieskim świetle emitowanym przez smartfony i inne urządzenia elektroniczne. Światła te mają rażący wpływ na oczy. Pacjenci mogą doświadczać takich objawów, jak suchość oczu, nieostre widzenie, bóle głowy, krótkowzroczność i zmęczenie oczu.

Ale na tym nie koniec. Najnowsze badania wykazują, że niebieskie światło obniża poziom melatoniny, hormonu odpowiedzialnego za zasypianie. Z tego powodu warto wylogować się co najmniej dwie godziny przed snem, aby umożliwić ciału i mózgowi dostosowanie się do nowych warunków.

Cyfrowe zmęczenie oczu może pojawić się u osób w każdym wieku, jednak dzieci są na nie najbardziej podatne. Dzieje się tak dlatego, że wciąż uczą się one samokontroli i samokontroli. To właśnie tutaj mogą wkroczyć rodzice, aby nauczyć je dobrych nawyków i wyznaczyć granice.

Jeśli chodzi o profilaktykę dla ogółu społeczeństwa, ludzie mogą stosować następujące najlepsze praktyki w celu ochrony wzroku i zabezpieczenia oczu przed nadmierną ekspozycją na niebieskie światło:

  1. Ustal limity czasu spędzanego przed ekranem. Godziny spędzone przed urządzeniem bez przerwy mogą się naprawdę doliczyć. Rób przerwy co 20 minut. Jest to znane jako zasada 20-20-20. Co 20 minut patrz na coś, co znajduje się w odległości co najmniej 20 stóp przez co najmniej 20 sekund. Nie zapominaj również o wyłączaniu wszystkich urządzeń elektronicznych co najmniej dwie godziny przed snem.
  2. Skonsultuj się z lekarzem. Rodzice: czy potrzebujecie wskazówek, jak ustalić i egzekwować zasady dotyczące czasu spędzanego przed ekranem? Twój lekarz z Midwest Eye Consultants może Ci pomóc. Ponadto, ustalając własne limity czasu spędzanego przed ekranem i przestrzegając ich, dajesz dobry przykład.
  3. Regularnie odwiedzaj swojego okulistę. Nic nie zastąpi kompleksowego badania wzroku, aby ocenić stan zdrowia Twoich oczu.

Jak zawsze, jeśli zauważysz zmiany w swoim wzroku lub jesteś zaniepokojony, wiedz, że jesteśmy tylko jeden telefon od Ciebie lub możesz wygodnie zamówić wizytę online.

Więcej na: http://okulary-dla-dzieci.pl