Najnowsze artykuły

Zeaksantyna

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczne święto zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na pozytywne aspekty starzenia się...

Czytaj Więcej

Marzec jest Miesiącem Ratowania Wzroku

Marzec jest Miesiącem Ratowania Wzroku. Choć może Ci się wydawać, że dobry wzrok oznacza, że Twoje oczy są zdrowe, nie zawsze tak jest. Regularne sprawdzanie wzroku przez okulistę może zapewnić, że nie tylko masz dobry wzrok, ale także, że Twoje oczy są zdrowe. Badanie wzroku jest pierwszym krokiem, który należy podjąć, aby uratować wzrok.

Starsi Amerykanie są bardziej narażeni na ryzyko znacznej utraty wzroku lub ślepoty z powodu chorób oczu związanych z wiekiem, takich jak zaćma, retinopatia cukrzycowa, jaskra i zwyrodnienie plamki żółtej.

Rutynowe badania okulistyczne są ważne dla każdego, bez względu na wiek i stan zdrowia fizycznego. Dla większości z Was, pomyślcie o tym jako o regularnym badaniu kontrolnym, aby upewnić się, że Wasze oczy są zdrowe i że nie ma wczesnych oznak choroby oczu. Niektóre choroby oczu nie dają żadnych fizycznych objawów na wczesnym etapie, więc badanie wzroku jest jedynym sposobem na ich wykrycie i leczenie oczu, zanim dojdzie do pogorszenia wzroku.

Regularne badania wzroku są doskonałym sposobem na śledzenie prawidłowego rozwoju wzroku u dzieci. Badanie oczu pomaga rodzicom zrozumieć, czy ich dzieci potrzebują korekcji wzroku. Dzieci z nie skorygowanym wzrokiem napotykają na bariery w nauce, życiu społecznym i sportowym. Zapewniając swojemu dziecku wysokiej jakości opiekę okulistyczną, możesz przełamać te bariery.

wzrok

Badania okulistyczne nie tylko pomagają w osiągnięciu doskonałego wzroku i zdrowych oczu, ale także mogą pomóc we wcześniejszym wykryciu chorób ogólnoustrojowych. Twój okulista może wykryć ogólnoustrojowe problemy zdrowotne, takie jak nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu i cukrzyca. Podczas badania wzroku, Twój okulista ma niezakłócony widok na naczynia krwionośne w Twoich oczach. Pozwala to okuliście dostrzec oznaki tych przewlekłych schorzeń, które możesz mieć.

Więc upewnij się, że oszczędzasz swój wzrok i poświęć czas na badanie wzroku w tym miesiącu, jeśli jeszcze nie miałeś badania wzroku w tym roku!