Najnowsze artykuły

Zeaksantyna

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczne święto zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na pozytywne aspekty starzenia się...

Czytaj Więcej

Soczewki kontaktowe silikonowo-hydrożelowe

Hydrożel silikonowy: Jest to termin, który być może słyszałeś już wcześniej w odniesieniu do soczewek kontaktowych, ale nie do końca go rozumiałeś. Nie martw się, nie jesteś w tym osamotniony. Wyjaśnijmy to sobie i wyjaśnijmy.

W miarę upływu czasu technologia staje się coraz lepsza. Komputery stają się szybsze. Samochody są bardziej wydajne pod względem przebiegu. Soczewki kontaktowe nie są inne. One również z czasem ulegają poprawie - pozwalając nam nosić je dłużej i z większym komfortem. Część tego postępu zawdzięczamy zastosowaniu silikonowo-hydrożelowego materiału.

Ale co to jest? Piasek + woda + trochę żelu...? Cóż, nie do końca. Już wyjaśniamy.

Co to jest silikon?

"Silikon, nie "silikon" z "e", jest polimerem, związkiem chemicznym. Jeśli brzmi to dla Ciebie grecko, to masz rację! Tak właśnie jest.

Możemy przetłumaczyć to słowo jako "wiele części", i to jest dokładnie to, czym są polimery - związki chemiczne łączące się razem, aby się przywitać i spędzić czas. Kiedy naukowcy syntetyzują polimery w laboratoriach, zazwyczaj chodzi o to, aby połączyć związki tak, aby całość była większa niż ich części: Większy, silniejszy, szybszy, itd. Rozumiecie o co chodzi.

Soczewki silikonowo-hydrożelowe łączą przepuszczalność tlenu (zdolność do przepuszczania tlenu) silikonu z komfortem hydrożelu (składającego się głównie z wody) w soczewkach kontaktowych, które mogą być bezpiecznie i wygodnie noszone przez zalecany, dłuższy okres czasu.

Fajne, prawda? Absolutnie. Bardzo fajne, w rzeczywistości.

Znaczenie oddychania przy użyciu soczewek kontaktowych

Posiadanie soczewek kontaktowych, które pozwalają na łatwy przepływ tlenu do Twoich oczu jest dużym plusem pomagającym utrzymać komfort i zdrowie Twoich oczu. Oto dlaczego.

Wdychamy powietrze do płuc, aby nasza krew mogła dostarczać tlen i inne życiodajne składniki odżywcze do organów naszego ciała. Ale nasze rogówki (przezroczysta część, która pokrywa nasze tęczówki) myślą inaczej. Domagają się obsługi w białej rękawiczce, decydując się na pobieranie tlenu prosto ze źródła: Powietrza wokół nas - a nie naszego krwiobiegu.

Rogówki: Płuca Twoich oczu

Tak, rogówki nie zawierają naczyń krwionośnych. (Słyszeliśmy plotki, że niektórzy Transylwańscy Hrabiowie są z tego powodu niepocieszeni). Ponieważ nasze rogówki pobierają tlen prosto z powietrza, nie bez powodu potrzebują łatwego dostępu do otaczającego nas powietrza. Twarde szkła kontaktowe z lat 70-tych nie pozwalały na to, więc można je było nosić tylko przez krótszy czas.

Jednak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, technologia idzie do przodu i "Dk/t" soczewek kontaktowych znacznie się poprawiło. W ten sposób okuliści określają przepuszczalność tlenu przez soczewkę; im wyższa jest ta liczba, tym więcej tlenu może przez nią przeniknąć. To, wraz z innymi czynnikami, pomaga Ci czuć się lepiej, gdy nosisz soczewki kontaktowe przez dłuższy czas.

Soczewki silikonowo-hydrożelowe oferują wyższy stopień przepuszczalności tlenu (to jest nasza liczba "Dk/t") niż standardowe soczewki hydrożelowe i z pewnością znacznie przewyższają twarde, szklane soczewki kontaktowe z przeszłości.

Szukasz komfortu noszenia soczewek przez dłuższy czas? Zapytaj o silikonowo-hydrożelowe

Teraz wiesz już więcej o silikonowo-hydrożelowych soczewkach kontaktowych. Jeśli więc Twój okulista wymieni Ci ten termin, możesz zaimponować mu swoją wiedzą okulistyczną.

A skoro mowa o wizytach u okulisty, soczewki CooperVision Biofinity są silikonowo-hydrożelowe. Są one stworzone do przedłużonego noszenia i dają Ci komfort, którego pragniesz.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, wypróbuj je. Przekonasz się, że komfort pozostanie z Tobą przez cały dzień, a nie tylko przez jego część. A jeśli masz, uderz nas w komentarzach poniżej i daj nam znać, co myślisz.