Najnowsze artykuły

Kompleksowe badanie wzroku

Dlaczego trzeba badać wzrok Koniec roku zbliża się szybkimi krokami - kiedy ostatni raz miałeś badanie wzroku? Czy było to kompleksowe badanie oczu? Aby...

Czytaj Więcej
Suplementy diety
26 lipca 2022
Kawa
25 lipca 2022
Stożki
21 lipca 2022

Soczewki kontaktowe silikonowo-hydrożelowe

Hydrożel silikonowy: Jest to termin, który być może słyszałeś już wcześniej w odniesieniu do soczewek kontaktowych, ale nie do końca go rozumiałeś. Nie martw się, nie jesteś w tym osamotniony. Wyjaśnijmy to sobie i wyjaśnijmy.

W miarę upływu czasu technologia staje się coraz lepsza. Komputery stają się szybsze. Samochody są bardziej wydajne pod względem przebiegu. Soczewki kontaktowe nie są inne. One również z czasem ulegają poprawie - pozwalając nam nosić je dłużej i z większym komfortem. Część tego postępu zawdzięczamy zastosowaniu silikonowo-hydrożelowego materiału.

Ale co to jest? Piasek + woda + trochę żelu...? Cóż, nie do końca. Już wyjaśniamy.

Co to jest silikon?

"Silikon, nie "silikon" z "e", jest polimerem, związkiem chemicznym. Jeśli brzmi to dla Ciebie grecko, to masz rację! Tak właśnie jest.

Możemy przetłumaczyć to słowo jako "wiele części", i to jest dokładnie to, czym są polimery - związki chemiczne łączące się razem, aby się przywitać i spędzić czas. Kiedy naukowcy syntetyzują polimery w laboratoriach, zazwyczaj chodzi o to, aby połączyć związki tak, aby całość była większa niż ich części: Większy, silniejszy, szybszy, itd. Rozumiecie o co chodzi.

Soczewki silikonowo-hydrożelowe łączą przepuszczalność tlenu (zdolność do przepuszczania tlenu) silikonu z komfortem hydrożelu (składającego się głównie z wody) w soczewkach kontaktowych, które mogą być bezpiecznie i wygodnie noszone przez zalecany, dłuższy okres czasu.

Fajne, prawda? Absolutnie. Bardzo fajne, w rzeczywistości.

Znaczenie oddychania przy użyciu soczewek kontaktowych

Posiadanie soczewek kontaktowych, które pozwalają na łatwy przepływ tlenu do Twoich oczu jest dużym plusem pomagającym utrzymać komfort i zdrowie Twoich oczu. Oto dlaczego.

Wdychamy powietrze do płuc, aby nasza krew mogła dostarczać tlen i inne życiodajne składniki odżywcze do organów naszego ciała. Ale nasze rogówki (przezroczysta część, która pokrywa nasze tęczówki) myślą inaczej. Domagają się obsługi w białej rękawiczce, decydując się na pobieranie tlenu prosto ze źródła: Powietrza wokół nas - a nie naszego krwiobiegu.

Rogówki: Płuca Twoich oczu

Tak, rogówki nie zawierają naczyń krwionośnych. (Słyszeliśmy plotki, że niektórzy Transylwańscy Hrabiowie są z tego powodu niepocieszeni). Ponieważ nasze rogówki pobierają tlen prosto z powietrza, nie bez powodu potrzebują łatwego dostępu do otaczającego nas powietrza. Twarde szkła kontaktowe z lat 70-tych nie pozwalały na to, więc można je było nosić tylko przez krótszy czas.

Jednak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, technologia idzie do przodu i "Dk/t" soczewek kontaktowych znacznie się poprawiło. W ten sposób okuliści określają przepuszczalność tlenu przez soczewkę; im wyższa jest ta liczba, tym więcej tlenu może przez nią przeniknąć. To, wraz z innymi czynnikami, pomaga Ci czuć się lepiej, gdy nosisz soczewki kontaktowe przez dłuższy czas.

Soczewki silikonowo-hydrożelowe oferują wyższy stopień przepuszczalności tlenu (to jest nasza liczba "Dk/t") niż standardowe soczewki hydrożelowe i z pewnością znacznie przewyższają twarde, szklane soczewki kontaktowe z przeszłości.

Szukasz komfortu noszenia soczewek przez dłuższy czas? Zapytaj o silikonowo-hydrożelowe

Teraz wiesz już więcej o silikonowo-hydrożelowych soczewkach kontaktowych. Jeśli więc Twój okulista wymieni Ci ten termin, możesz zaimponować mu swoją wiedzą okulistyczną.

A skoro mowa o wizytach u okulisty, soczewki CooperVision Biofinity są silikonowo-hydrożelowe. Są one stworzone do przedłużonego noszenia i dają Ci komfort, którego pragniesz.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, wypróbuj je. Przekonasz się, że komfort pozostanie z Tobą przez cały dzień, a nie tylko przez jego część. A jeśli masz, uderz nas w komentarzach poniżej i daj nam znać, co myślisz.