Najnowsze artykuły

Zeaksantyna

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczne święto zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na pozytywne aspekty starzenia się...

Czytaj Więcej

Sporty zimowe a soczewki kontaktowe

Jeśli jesteś aktywny, prawdopodobnie cieszysz się, że będziesz jeździł na snowboardzie, nartach, łyżwach i uprawiał inne sporty zimowe. Podczas gdy te sporty zimowe mogą być świetną zabawą, należy upewnić się, że poświęcasz czas na ochronę oczu. Podczas uprawiania sportów zimowych na świeżym powietrzu należy używać środków ochrony oczu, aby chronić oczy przed zanieczyszczeniami, śniegiem i słońcem. Jeśli jesteś aktywny, możesz chcieć porozmawiać ze swoim okulistą o swoich potrzebach związanych ze stylem życia, aby okulista mógł polecić Ci to, co jest dla Ciebie najlepsze. Oto kilka pomysłów, które możesz omówić podczas następnego badania okulistycznego:

Ask About Protective Eyewear:

Aktywnościom na śniegu, takim jak jazda na nartach, snowboardzie czy sankach, powinny towarzyszyć gogle, które mają również ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. W słoneczny zimowy dzień, śnieg może odbijać 80% wszystkich promieni UV. Światło odbijające się od śniegu może uszkodzić oczy; nawet jeśli promienie nie wydają się tak silne jak w miesiącach letnich.

narty

Dowiedz się więcej o soczewkach kontaktowych:

Jeśli nie masz soczewek kontaktowych, zapytaj swojego okulistę o możliwość noszenia soczewek kontaktowych podczas uprawiania sportu. Soczewki kontaktowe oznaczają, że okulary nie będą Ci spadać podczas uprawiania sportów zimowych, nie będą Ci zaparowywać po przyjściu z zimna, ani nie będą uwierać pod okularami ochronnymi, które musisz nosić. Niektóre korzyści wynikające z noszenia soczewek kontaktowych podczas uprawiania sportów zimowych to: szersze pole widzenia peryferyjnego, mniejsze zniekształcenia widzenia i większa stabilność widzenia. Aby dowiedzieć się, jakie soczewki kontaktowe mogą być dla Ciebie odpowiednie, rozwiąż ten pomocny quiz Znajdź swoje soczewki kontaktowe.

To tylko kilka pomysłów na rozpoczęcie rozmowy o sportach zimowych. W przypadku bardziej szczegółowych pytań dotyczących sportów zimowych i Twoich oczu, pamiętaj, aby porozmawiać z okulistą.