Najnowsze artykuły

Zeaksantyna

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczne święto zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na pozytywne aspekty starzenia się...

Czytaj Więcej

Porady dotyczące soczewek kontaktowych na zimę

Jeśli chcesz mieć zdrowe oczy, zawsze musisz stawić czoła sezonowym wyzwaniom. Jeśli chodzi o zimę, masz do czynienia z zimnym, suchym powietrzem, gdy jesteś na zewnątrz i suchym ciepłem, gdy jesteś w pomieszczeniach. Wszystkie te zimowe elementy mogą mieć wysuszający wpływ na Twoje oczy, zwłaszcza jeśli nosisz soczewki kontaktowe. Jednak dzięki tym wskazówkom i odpowiednim soczewkom kontaktowym, możesz mieć pewność, że przejdziesz przez zimę ze zdrowymi i żywymi oczami.

Zacznij od odpowiednich dla Ciebie soczewek kontaktowych

Możesz zacząć od skorzystania z quizu CooperVision Find Your Lens. Możesz go użyć, aby dowiedzieć się, które soczewki kontaktowe pomogą Ci osiągnąć najlepsze widzenie, komfort i ogólne zdrowie oczu. Jest to również prosty sposób na rozpoczęcie rozmowy ze swoim okulistą na temat tego, jakie soczewki kontaktowe są dla Ciebie odpowiednie.

Utrzymuj soczewki kontaktowe nawilżone

Ponieważ ciepło w pomieszczeniach może być wysuszające dla Twoich oczu i skóry, używanie nawilżacza powietrza może pomóc złagodzić suchość, którą możesz odczuwać w zimie. Soczewki kontaktowe muszą pozostać wilgotne, aby zapewnić komfort noszenia. CooperVision oferuje różne soczewki kontaktowe dla różnych potrzeb. Czy wiesz, że soczewki kontaktowe Avaira firmy CooperVision mogą utrzymać komfort tak długo, jak wymaga tego Twój dzień? Jeśli masz suche oczy, możesz zapytać swojego okulistę o soczewki Proclear. Soczewki kontaktowe Proclear firmy CooperVision są jedynymi soczewkami kontaktowymi wykonanymi z materiału, który został zatwierdzony przez FDA do twierdzenia: "mogą zapewnić lepszy komfort użytkownikom soczewek kontaktowych, którzy doświadczają łagodnego dyskomfortu lub objawów związanych z suchością podczas noszenia soczewek."

Chroń swoje oczy

Używanie kapelusza i okularów przeciwsłonecznych może zapobiec wysuszaniu oczu przez zimowy wiatr. Noszenie okularów przeciwsłonecznych przez cały rok, nawet przy pochmurnej pogodzie, nie tylko chroni Twoje oczy przed żywiołami, ale także przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jeśli nosisz czapkę, upewnij się, że nie jest ona zbyt mocno znoszona, aby uniknąć dostania się kłaczków do oczu, ponieważ mogą one powodować podrażnienie oczu.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci przetrwać zimę ze zdrowymi oczami. Jeśli masz szczegółowe pytania dotyczące soczewek kontaktowych lub ich pielęgnacji, porozmawiaj z lekarzem okulistą jeszcze dziś.