Najnowsze artykuły

Zeaksantyna

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczne święto zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na pozytywne aspekty starzenia się...

Czytaj Więcej

Postanowienie noworoczne: Zdrowe oczy

Nowy Rok to ekscytujący okres w roku. Jest to czas zmian i optymistycznego spojrzenia na resztę roku. Jest to również pora roku, w której ludzie tradycyjnie podejmują noworoczne postanowienia, aby dobrze rozpocząć rok. Dlaczego więc nie zrobić postanowienia, aby pomóc chronić jeden z najważniejszych zmysłów - zmysł wzroku?

Oto kilka wskazówek, które możesz zacząć stosować już teraz, aby zachować zdrowe oczy na długo po 2013 roku:

    Umów się na wizytę u okulisty: Podstawowe badanie wzroku może ujawnić kilka poważniejszych chorób, które mogą mieć wpływ nie tylko na Twój wzrok. Badanie u okulisty może potencjalnie ujawnić ukryte warunki medyczne, takie jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, stany zapalne i infekcje. Jeśli nie masz lekarza okulisty, możesz go znaleźć za pomocą lokalizatora CooperVision Find An Eye Doctor. Jedz swoją drogę do zdrowszych oczu: Podczas badania wzroku, upewnij się, że zapytasz swojego okulistę, co powinieneś jeść, aby mieć zdrowsze oczy. Czy wiesz, że istnieje pięć podstawowych składników odżywczych, które pomagają promować zdrowy wzrok i mogą zmniejszyć ryzyko chorób oczu? Dostarczanie tych składników odżywczych poprzez jedzenie takich rzeczy jak zielenina, orzechy i skorupiaki może chronić Twoje oczy. Niektóre badania wykazały, że przyjmowanie przeciwutleniaczy lub suplementów witaminowych może zmniejszyć ryzyko zaawansowanej progresji AMD i utraty ostrości widzenia. Noś okulary przeciwsłoneczne na zewnątrz: Noszenie okularów przeciwsłonecznych nie tylko podnosi Twój współczynnik cool, ale także chroni Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Upewnij się, że chronisz swoje oczy nawet w pochmurne dni. Zbyt duża ekspozycja na promienie UV nie tylko zwiększa ryzyko zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej, ale może również powodować krótkotrwałe uszkodzenia oczu, takie jak fotokeratoza, na którą cierpiał dziennikarz Anderson Cooper na początku grudnia. Osoby noszące soczewki kontaktowe mogą również zdecydować się na soczewki kontaktowe z ochroną UV, aby nosić je razem z okularami przeciwsłonecznymi. Soczewki kontaktowe Avaira firmy CooperVision posiadają ochronę przed promieniowaniem UV wbudowaną w materiał, z którego wykonane są soczewki kontaktowe.

Wszyscy tutaj w CooperVision życzymy Państwu szczęśliwego i zdrowego Nowego Roku!