Najnowsze artykuły

Zdrowie oczu kobiet

Ponieważ jest to Miesiąc Historii Kobiet, uznaliśmy za stosowne omówić zdrowie oczu kobiet. Wzrok jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu. Utrata...

Czytaj Więcej

Zalety okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją

13 czerwca 2019 r. Leslie Frantz zdrowie oczu, okulary przeciwsłoneczne, UV 2 Komentarze

Zalety okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją

Czy jest coś takiego jak piękny słoneczny letni dzień? Myślimy, że nie. Podczas gdy wiele osób wie, że przed popołudniowym wyjściem na słońce należy posmarować się kremem z filtrem, może im brakować czegoś innego, co ma kluczowe znaczenie. Ochrona oczu jest nieodłącznym elementem ochrony przeciwsłonecznej.

Okulary przeciwsłoneczne działają jak filtr przeciwsłoneczny dla Twoich oczu. Dzieje się tak dlatego, że promienie UV mogą poparzyć siatkówkę Twoich oczu, powodując wiele problemów. I nie zawsze jest to widoczne, kiedy nam się to przytrafia. Odbite światło słoneczne (na przykład od wody) jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ podczas uprawiania sportów wodnych ludzie nie zawsze zwracają na nie uwagę. To samo dotyczy pochmurnych dni. Niektórzy ludzie są skłonni zmniejszyć swoją czujność, ponieważ promienie słoneczne nie są tak widoczne. Jednak promienie UV nadal przenikają przez chmury i powodują uszkodzenia wzroku.

Nieświadomość lub zaniedbanie mogą okazać się niebezpieczne. Oprócz dyskomfortu związanego z wpadaniem promieni słonecznych do oczu, takie narażenie może również powodować raka skóry, zaćmę, jaskrę, zwyrodnienie plamki żółtej, a nawet rodzaj oparzenia słonecznego zwanego fotokeratitis. Niektórzy ludzie po ekspozycji na słońce odczuwają bóle głowy i migreny. W takim przypadku warto poszukać dopasowanych okularów przeciwsłonecznych, które blokują światło peryferyjne dzięki elastycznym oprawkom.

Jak więc widać, ochrona przeciwsłoneczna jest koniecznością. Ale nie wszystkie okulary przeciwsłoneczne są stworzone tak samo. Szukając pary okularów przeciwsłonecznych, rozważ soczewki polaryzacyjne. Są one skuteczne, ponieważ zmniejszają odblaski słoneczne. Możesz również rozważyć soczewki, które okalają całe oko, aby zapobiec ekspozycji na światło boczne.

Dorośli dają przykład, biorąc sobie te środki ostrożności do serca. W przypadku małych dzieci stawka jest bardzo wysoka. Szacuje się, że do 18 roku życia człowiek jest w 80% narażony na promieniowanie UV przez całe życie. Dlatego właśnie rodzice powinni zachęcać dzieci do noszenia okularów przeciwsłonecznych, aby zapobiec uszkodzeniom. Dzieci są szczególnie narażone, ponieważ ich oczy wciąż się rozwijają i są gorzej przygotowane do radzenia sobie z ostrym słońcem. Naucz je dobrych nawyków już teraz, a podziękują Ci później!

Równocześnie modne i funkcjonalne, najlepsze doświadczenia z okularami przeciwsłonecznymi możesz czerpać z soczewek polaryzacyjnych. Soczewki polaryzacyjne są wygraną, ponieważ oferują największą ochronę i komfort dla oczu. Dyskomfort, napięcie i zmęczenie mogą stać się przeszłością.

Pamiętaj, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci dowiedzieć się, jak chronić swój wzrok przez cały rok. Twój lekarz z Midwest Eye Consultants może odpowiedzieć na wszelkie Twoje wątpliwości dotyczące opcji ochronnej odzieży przeciwsłonecznej.

Umów się na wizytę już dziś!