Najnowsze artykuły

Zeaksantyna

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczne święto zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na pozytywne aspekty starzenia się...

Czytaj Więcej

Zaskakujące korzyści płynące z wpływu snu na zdrowie oczu

12 maja 2019 r. Karoline Gore Zdrowie oczu, Porady dla oczu 2 Komentarze

Zaskakujące korzyści snu dla zdrowia oczu

Wiele chorób oczu, od jaskry po niedrożność siatkówki, może być bezpośrednio związanych ze złymi nawykami snu. Niektórzy naukowcy uważają, że większość wszystkich zwyrodnień oczu występuje, ponieważ oczy nie odpoczywają prawidłowo w nocy. Zdrowie oczu i wzrok danej osoby mają ogromny wpływ na jej ogólny stan zdrowia, więc utrzymanie zdrowych oczu jest istotną częścią utrzymania całego ciała w zdrowiu.

Choroby oczu, którym możesz zapobiegać, śpiąc dobrze

Jaskra w wielu przypadkach może być powiązana bezpośrednio ze złymi wzorcami snu, a szczególnie może być powiązana z obturacyjnym bezdechem sennym. Inne choroby, takie jak nietętnicza przednia niedokrwienna neuropatia nerwu wzrokowego, okazały się być spowodowane przez bezdech senny, jak również. Zmiany w ciśnieniu krwi od wchodzenia i wychodzenia ze snu, i niezdolność oka do prawidłowego odpoczynku z różnymi etapami snu może położyć nadmierne obciążenie na oko. Blog Sleep Number wymienia wiele innych chorób i problemów, które mogą wystąpić z powodu złego snu. Uzyskanie prawidłowego snu może pomóc w utrzymaniu silnych i zdrowych oczu.

Kosmetyczne korzyści snu na oku

Nie tylko sen zapobiega ryzyku zdrowotnemu w twoich oczach, ale także pomaga zachować im młody i świeży wygląd. Słaba ilość snu prowadzi do ryzyka wystąpienia zespołu opadających powiek, który wpływa na elastyczność powiek i może prowadzić do ich marszczenia oraz osłabienia wzroku. Cienie pod oczami również stanowią czynnik ryzyka, a poza tym, że sprawiają, że wyglądasz na zmęczoną i starszą, mogą rozciągać skórę i powodować zmarszczki oraz wpływać na poziom nawilżenia, jaki Twoje oczy są w stanie wytworzyć. Jeśli czujesz, że masz uszkodzone oczy lub nie otrzymujesz odpowiedniej ilości snu, badanie oczu może zdiagnozować wszelkie problemy zanim się pojawią. Lekarze mogą nawet zalecić i przepisać działania, które zapewnią lepszy sen i pomogą Twoim oczom odzyskać siły w ciągu nocy.

Końcowe wskazówki dotyczące regenerującego oczy snu

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić dziś wieczorem, aby zacząć lepiej spać i dbać o swoje oczy. Przyciemnianie świateł na długo przed pójściem do łóżka pomoże ciału i umysłowi zrelaksować się i przygotować do snu. Jeśli utrzymasz określony harmonogram snu, twoje ciało będzie w stanie lepiej przejść przez różne etapy snu i właściwie pozwolić twoim oczom się leczyć. Wreszcie, utrzymuj ciemny i chłodny pokój, aby dać swojemu organizmowi szansę na obniżenie temperatury ciała i wyłączenie się.

Dwa z najbardziej pomijanych czynników w naszym zdrowiu dzisiaj są sen i oczy, ale są one zarówno kluczowe dla dbania o ciało. Zadbaj o odpowiedni sen, aby zapobiec chorobom i zachować młody i świeży wygląd swoich oczu. Jeśli czujesz, że możesz mieć jakieś problemy z oczami, porozmawiaj z lekarzem i współpracuj z nim, aby zaprojektować indywidualny plan snu, który pomoże Ci wyleczyć się już dziś.