Najnowsze artykuły

Zeaksantyna

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczne święto zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na pozytywne aspekty starzenia się...

Czytaj Więcej

Nasz największy strach

Najbardziej intymny moment w życiu rodzica ma miejsce, gdy ciemność pokonuje dzień, a ty opowiadasz swoim dzieciom bajkę na dobranoc, tulisz je do łóżka i całujesz na dobranoc. Przez lata nasz syn Tom potrzebował lampki nocnej, która wyeliminowałaby jego strach przed ciemnością i pozwoliła mu zasnąć.

Pewnego dnia miałam zaszczyt polecić naszą przyjaciółkę Suzanne Thornton dr Samehowi Mosaedowi, badaczowi i lekarzowi praktykowi w Gavin Herbert Eye Institute (GHEI), który jest szczególnie zainteresowany jaskrą. Podczas lunchu nasza przyjaciółka Suzanne szczerze opowiedziała o swoim wszechogarniającym poczuciu strachu przed utratą wzroku, o ostatnich upadkach i krokach w górę i w dół, których nie mogła zobaczyć. Na szczęście dr Mosaed jest przekonany o rokowaniach Suzanne, opierając się na najnowszych osiągnięciach w dziedzinie chirurgii jaskry, dzięki badaniom prowadzonym przez nią w GHEI.

Przez 8 lat byłem członkiem Rady Fundacji Akademii Okulistycznej. W tym czasie przeprowadziliśmy wiele badań we wszystkich dziedzinach związanych z ochroną wzroku. To, które uważam za najbardziej znaczące, miało miejsce, gdy poprosiliśmy tysiące ludzi o wyrażenie tego, co najbardziej przeraża ich w życiu. Szczerze mówiąc, byłem naprawdę zaskoczony wynikami tego badania. Byłem pewien, że ludzie powiedzą, że najbardziej przeraża ich rak w czwartym stadium, ALS lub inna nieuleczalna choroba. Wyobraziłbym sobie, że mogą mówić o stracie bliskiej osoby lub nawet o strachu przed katastrofą naturalną. Wyniki badania były bardzo jednoznaczne. 62% wszystkich uczestników badania stwierdziło, że utrata wzroku jest najbardziej przerażającą możliwością, z jaką kiedykolwiek musieliby się zmierzyć.

Fundacja Discovery Eye Foundation jest zaangażowana w uwalnianie ludzi od ich największego strachu poprzez wspieranie badań, które pewnego dnia mogą wyeliminować większość form ślepoty. Jesteśmy wdzięczni za każde Wasze wsparcie, gdy staramy się przezwyciężyć największy strach ludzi - utratę wzroku.

Tom Sullivan
Ambasador Wizji DEF
sullivanvision.com

Nasz największy strach