Najnowsze artykuły

Zdrowie oczu kobiet

Ponieważ jest to Miesiąc Historii Kobiet, uznaliśmy za stosowne omówić zdrowie oczu kobiet. Wzrok jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu. Utrata...

Czytaj Więcej

Nasz największy strach

Najbardziej intymny moment w życiu rodzica ma miejsce, gdy ciemność pokonuje dzień, a ty opowiadasz swoim dzieciom bajkę na dobranoc, tulisz je do łóżka i całujesz na dobranoc. Przez lata nasz syn Tom potrzebował lampki nocnej, która wyeliminowałaby jego strach przed ciemnością i pozwoliła mu zasnąć.

Pewnego dnia miałam zaszczyt polecić naszą przyjaciółkę Suzanne Thornton dr Samehowi Mosaedowi, badaczowi i lekarzowi praktykowi w Gavin Herbert Eye Institute (GHEI), który jest szczególnie zainteresowany jaskrą. Podczas lunchu nasza przyjaciółka Suzanne szczerze opowiedziała o swoim wszechogarniającym poczuciu strachu przed utratą wzroku, o ostatnich upadkach i krokach w górę i w dół, których nie mogła zobaczyć. Na szczęście dr Mosaed jest przekonany o rokowaniach Suzanne, opierając się na najnowszych osiągnięciach w dziedzinie chirurgii jaskry, dzięki badaniom prowadzonym przez nią w GHEI.

Przez 8 lat byłem członkiem Rady Fundacji Akademii Okulistycznej. W tym czasie przeprowadziliśmy wiele badań we wszystkich dziedzinach związanych z ochroną wzroku. To, które uważam za najbardziej znaczące, miało miejsce, gdy poprosiliśmy tysiące ludzi o wyrażenie tego, co najbardziej przeraża ich w życiu. Szczerze mówiąc, byłem naprawdę zaskoczony wynikami tego badania. Byłem pewien, że ludzie powiedzą, że najbardziej przeraża ich rak w czwartym stadium, ALS lub inna nieuleczalna choroba. Wyobraziłbym sobie, że mogą mówić o stracie bliskiej osoby lub nawet o strachu przed katastrofą naturalną. Wyniki badania były bardzo jednoznaczne. 62% wszystkich uczestników badania stwierdziło, że utrata wzroku jest najbardziej przerażającą możliwością, z jaką kiedykolwiek musieliby się zmierzyć.

Fundacja Discovery Eye Foundation jest zaangażowana w uwalnianie ludzi od ich największego strachu poprzez wspieranie badań, które pewnego dnia mogą wyeliminować większość form ślepoty. Jesteśmy wdzięczni za każde Wasze wsparcie, gdy staramy się przezwyciężyć największy strach ludzi - utratę wzroku.

Tom Sullivan
Ambasador Wizji DEF
sullivanvision.com

Nasz największy strach