Najnowsze artykuły

Zeaksantyna

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczne święto zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na pozytywne aspekty starzenia się...

Czytaj Więcej

Finansowanie badań nad oczami.

Finansowanie badań medycznych przez rząd USA, przemysł urządzeń medycznych i przemysł farmaceutyczny, biotechnologię i fundacje spadało o 0,8% rocznie, każdego roku od 2007 do 2012. Nawet po ożywieniu gospodarczym finansowanie badań nad oczami przez NIH w 2014 r. spadło o 17% w porównaniu z rokiem 2012.

Szczególnie niepokojący jest fakt, że badania nad oczami są teraz ważniejsze niż kiedykolwiek, co ilustruje poniższa infografika.

Infografika przygotowana przez Narodowy Instytut Zdrowia (NIH) została wykorzystana za jego zgodą.

Darowizny na badania nad oczami

Choroby oczu przedstawione na powyższej grafice są związane z procesem starzenia się. Liczba osób dotkniętych tymi chorobami wzrasta ponad dwukrotnie w przypadku każdej z nich, z wyjątkiem retinopatii cukrzycowej, która do 2050 roku wzrośnie o 47%.

Chociaż jesteśmy bardziej świadomi zdrowia niż w poprzednich latach, wiemy, jak ważne są ćwiczenia fizyczne, zdrowe odżywianie i niepalenie, populacja USA starzeje się.

Starzejący się pokolenie wyżu demograficznego, największa grupa ludności w historii USA, powoduje dramatyczną zmianę składu wiekowego populacji Stanów Zjednoczonych. Przewiduje się, że do 2029 roku cała populacja seniorów, łącznie z pokoleniem osób w wieku przed-boomerskim, osiągnie liczbę 71,4 miliona osób. Oznacza to, że osoby w wieku 65 lat i starsze będą stanowiły około 20% populacji Stanów Zjednoczonych w 2029 roku, w porównaniu z prawie 14% w 2012 roku.

Potrzebujemy Twojej pomocy, aby znaleźć metody leczenia tych zagrażających wzrokowi chorób oczu.

1 grudnia już po raz czwarty obchodzony będzie #GivingTuesday. Jest to globalny dzień dobroczynności wykorzystujący siłę mediów społecznościowych i współpracy. Dzień ten, obchodzony zawsze we wtorek po Święcie Dziękczynienia, stał się tak samo znany jak Czarny Piątek i Cyber Monday i rozpoczyna sezon dobroczynności, kiedy wiele osób koncentruje się na przekazywaniu datków na święta i koniec roku.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie badań nad oczami poprzez Discovery Eye Foundation w tym sezonie filantropijnym, przekazując darowiznę w #GivingTuesday. Jest to bardzo proste; możesz to zrobić w zaciszu własnego domu - wystarczy kliknąć tutaj

.

Podziel się tym wpisem z rodziną i przyjaciółmi, aby oni również mogli podarować dar wzroku w tym sezonie świątecznym.

Dziękujemy za czytanie naszego bloga i za wsparcie.

11/24/15

Susan DeRemer, CFRE
Wiceprezes ds.
rozwojuFundacja
Odkryjmy
Oczy