Najnowsze artykuły

Zeaksantyna

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczne święto zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na pozytywne aspekty starzenia się...

Czytaj Więcej

Porady dla użytkowników makijażu, jak zapobiegać problemom z oczami

 

Wiele kobiet nakłada makijaż oczu jako część swojej codziennej rutyny urodowej. Może on jednak dodatkowo obciążać oczy, a nawet wpływać na wzrok. W związku z tym, zebraliśmy kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa kosmetyków, abyś mogła wyglądać jak najlepiej, chroniąc jednocześnie swoje zdrowie.

Zachowaj ostrożność podczas eksperymentowania z nowymi produktami

Nowoczesny makijaż zawiera mnóstwo substancji chemicznych, z których wiele może podrażniać oczy. Reakcje alergiczne mogą powodować zaczerwienienie, podrażnienie, opuchliznę lub infekcję oczu.

Bądź po bezpiecznej stronie, jeśli chodzi o eksperymentowanie. Przy poznawaniu nowych produktów ważne jest, aby wprowadzać je pojedynczo, co pozwoli zminimalizować ewentualną wrażliwość. Jeśli nie wystąpi żadna reakcja, prawdopodobnie można bezpiecznie dodać kolejne produkty do swojej rutyny. Jeśli masz wątpliwości, poszukaj informacji. Na rynku jest mnóstwo produktów do makijażu zalecanych przez lekarzy, dostępnych w większości drogerii.

Unikaj drapania

Chociaż produkt może być bezpieczny w użyciu, czasami jego aplikacja może być problematyczna. Otarcie rogówki może nastąpić podczas używania techniki rozdzielania rzęs, takiej jak różdżka tuszu do rzęs. Może również wystąpić podczas próby nakładania makijażu w jadących pojazdach. Wypadek może oznaczać w najlepszym przypadku bolesny, ale przejściowy stan, a w najgorszym - utratę wzroku. Zachowaj więc aplikację makijażu do łazienki!

Zapobiegaj infekcjom

Zakażenie może się zdarzyć nawet najbardziej sumiennej osobie. Najlepsze praktyki zapobiegające przedostawaniu się bakterii do siatkówki to mycie rąk przed aplikacją, wymiana produktów takich jak tusz do rzęs co trzy miesiące, unikanie dzielenia się produktami i wyrzucanie kosmetyków po infekcji.

Pamiętaj, jesteśmy tu po to, aby pomóc Ci dowiedzieć się, jak chronić oczy, a jednocześnie wyglądać i czuć się jak najlepiej. Jeśli podejrzewasz, że coś jest nie tak, umów się na wizytę raczej wcześniej niż później. Twój lekarz może odpowiedzieć na wszelkie Twoje wątpliwości dotyczące Twojego sposobu dbania o urodę.