Najnowsze artykuły

Zeaksantyna

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczne święto zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na pozytywne aspekty starzenia się...

Czytaj Więcej

Wiosenne porady dotyczące soczewek kontaktowych

Wiosną, kiedy pogoda staje się cieplejsza, możesz zauważyć, że Twoje potrzeby w zakresie pielęgnacji oczu ulegają zmianie. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, oto kilka rzeczy, o których powinieneś pomyśleć wraz z nadejściem wiosny.

Pomyśl o alergiach

Jeśli cierpisz na alergie, wiesz, że wiosną może być najgorzej. Jedną z najgorszych rzeczy w alergiach jest to, że możesz cierpieć z powodu czerwonych, obrzmiałych i swędzących oczu. Jedną z rzeczy, o których warto porozmawiać z okulistą są jednodniowe soczewki kontaktowe. Jednodniowe soczewki kontaktowe mogą być zalecane dla pacjentów z alergią w porównaniu z innymi kontaktami, ponieważ są one wyrzucane po każdym użyciu; eliminując gromadzenie się na soczewkach z dnia na dzień zanieczyszczeń powodujących alergię.

Istnieją badania kliniczne, które pokazują, że soczewki jednodniowe mogą znacząco zmniejszyć liczbę objawów ze strony oczu u osób cierpiących na alergie.

Zapytaj swojego okulistę o Syndrom Widzenia Komputerowego

Od czasu wzrostu wykorzystania urządzeń cyfrowych, okuliści są coraz bardziej zaniepokojeni możliwością wystąpienia zespołu widzenia komputerowego wśród pacjentów. Zespół widzenia komputerowego to grupa < ahref="http://www.aoa.org/x5253.xml">problemów związanych z oczami i widzeniem, które wynikają z przedłużonego korzystania z urządzeń cyfrowych. Najczęstszymi objawami zespołu widzenia komputerowego są: zmęczenie oczu, niewyraźne widzenie, bóle głowy, suchość oczu oraz bóle szyi i ramion.

Unikaj noszenia soczewek kontaktowych podczas kąpieli lub prysznica

Upewnij się, że nie nosisz soczewek kontaktowych podczas pływania w jeziorach, brania prysznica, kąpieli w jacuzzi, a nawet mycia twarzy. Jeśli to zrobisz, możesz być narażony na zapalenie rogówki wywołane przez Acanthamoeba. Jest to rzadka, ale poważna infekcja oka, która może prowadzić do trwałego upośledzenia wzroku lub ślepoty. Infekcja ta jest wywoływana przez mikroskopijne, wolno żyjące ameby (jednokomórkowe organizmy żywe) zwane Acanthamoeba, które żyją w słodkiej wodzie.