Najnowsze artykuły

Zeaksantyna

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczne święto zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na pozytywne aspekty starzenia się...

Czytaj Więcej

Sierpień jest Miesiącem Wzroku i Nauki dla Dzieci

W tym miesiącu przypada 19 rok Narodowego Miesiąca Widzenia i Uczenia się Dzieci.

Sierpień już nadszedł, a wraz z nim początek nowego roku szkolnego i, nieprzypadkowo, Miesiąc Widzenia i Uczenia się Dzieci.

Z jednym na cztery dzieci z niezdiagnozowanym problemem wzroku, celem krajowych obchodów jest edukacja na temat intymnego związku między widzeniem i uczeniem się.

Kłopoty w szkole? Może to problem z widzeniem związany z nauką.

Jeśli Twoje dziecko ma trudności w szkole, bardzo możliwe, że po prostu nie widzi tablicy lub książki przed sobą. Eksperci szacują, że około 80% tego, czego dziecko uczy się w szkole, to informacje prezentowane wizualnie, więc problemy ze wzrokiem są często mylone z lenistwem, trudnościami w nauce lub nawet ADHD. Mówiąc prościej, jeśli dzieci nie są w stanie dobrze widzieć, będą miały trudności z nadążaniem i koncentracją. To rozpoczyna reakcję łańcuchową, która prowadzi do niskiej samooceny, a w końcu do problemów z zachowaniem.

wzrok

20/20 nie zawsze jest jasną odpowiedzią

Wielu rodziców błędnie zakłada, że jeśli ich dziecko przejdzie szkolne badanie wzroku, to nie ma problemu z widzeniem. Jednak dziecko może mieć wzrok 20/20, a mimo to mieć problemy z widzeniem. Chociaż Amerykańskie Towarzystwo Optometryczne (AOA) wskazuje, że najczęstszym problemem ze wzrokiem jest krótkowzroczność (miopia), niektóre dzieci mają problemy ze skupieniem wzroku, śledzeniem wzroku i koordynacją wzrokową. Jedynym sposobem, aby upewnić się, że Twoje dziecko widzi wyraźnie, jest kompleksowe badanie wzroku.

Częste oznaki problemów z widzeniem związanych z nauką

Wzrok może się często zmieniać w ciągu roku szkolnego, więc zwracaj uwagę na następujące kwestie pomiędzy wizytami:

  • Bóle głowy, zwłaszcza przemęczenie oczu
  • Krótki czas koncentracji uwagi
  • Nadmierne mruganie lub pocieranie oczu
  • Słaba koordynacja ręka-oko
  • Trudności z zapamiętywaniem przeczytanych treści
  • Trzymanie materiałów do czytania blisko twarzy
  • Zasłanianie jednego oka

Pomiędzy zakupem przyborów szkolnych i nowych ubrań, rozważ również wykonanie pełnego badania wzroku dla swoich dzieci i zapewnij im dobry start w nowy rok. Skorzystaj z naszego narzędzia Znajdź okulistę, aby umówić się na wizytę już dziś!

Czytaj więcej na: https://okulary-dla-dzieci.pl/